Elon Musk’tan Twitter Blue abonelerine büyük kıyak

 Elon Musk’tan Twitter Blue abonelerine büyük kıyak
Okunuyor Elon Musk’tan Twitter Blue abonelerine büyük kıyak

Musk, yeni programın bugün başladığını, lakin nasıl çalıştığına dair şimdi ek detaylar veremediğini belirtti. Twitter Blue takviye sayfası da şimdi rastgele bir bilgi vermiyor.

Bazı bölgelerdeki mavi aboneler, vakit çizelgelerinde öbür kullanıcıların yarısı kadar reklam görüyor. Bir reklam geliri kesintisi sunmak, Twitter’ın kullanıcıları gemide tutmasına yardımcı olabilir, bilhassa de onlara viral bir tweet için makul bir gelir sağlayabilecek makul bir hisse sunarsa. YouTube, TikTok, Twitch, Instagram ve Facebook dahil olmak üzere öteki birçok platform, içerik oluşturuculara aslında reklam gelirlerinden hisse veriyor.

Twitter Blue aboneleri şu anda hizmet için ayda 8 ABD Doları (iOS’dan kaydolurlarsa 11 ABD Doları) yahut yılda 84 ABD Doları ödüyor. Buna karşılık, mavi bir onay, tweet’leri ve yer imi klasörlerini düzenleme seçeneği de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar alıyorlar. Ayrıyeten, birisine cevap verdiklerinde daha uzun görüntü yüklemeleri ve cevap dizilerinde daha üst sıralarda bir yerleşim elde ediyorlar.

Elon Musk’tan Twitter Blue abonelerine büyük kıyak

Şirket, öteki şeylerin yanı sıra, Musk’ın şirketi satın almak için aldığı kredilerin yılda 1 milyar doları aşan faiz ödemelerini karşılayabilmesini sağlayabilmek için kar hanesini düzgünleştirmeye çalışıyor. Bu açıdan Musk’ın etkileşimi (ve münasebetiyle geliri) en üst seviyeye çıkarmak için daha fazla yol bulması çok kıymetli. Bu nedenle kullanıcıları, bilhassa geniş izleyici kitlesine sahip olanları, gelir paylaşımı sunarak Blue’ya abone olmaya ve daha sık tweet atmaya teşvik etmek mantıklı bir adım. Twitter’ın ayrıyeten bir uygulama içi para ünitesi kullanan bir bahşiş verme özelliği üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Bu ortada, Twitter’ın işletmelerden altın bir onay işaretine sahip olmak için ayda 1.000 ABD doları talep ettiği bildiriliyor. Bağlı hesaplar için doğrulama da görünüşe nazaran ayda 50 ABD Doları.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap