PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi

 PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi
Okunuyor PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi

PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Çözümleri

PS4 Oyunlarını PC’de Oynama mümkün müdür?

Sony tarafından getirilen yenilik ve değişiklikle birlikte PS4 oyunlarını bilgisayarda oynamak artık kolaylaştı bu yazımızda PS4 oyunlarını PC’de oynayabilmeyi ele alacağız.

PS4’deki oyunları birçoğumuz biliriz. Özellikle son zamanlarda çıkan aksiyon dolu yenilikçi oyunlarla birlikte PS4 alımı da arttı. Fakat belli bir kesim PS4 alamadığı için buradaki oyunlardan mahrum kaldı. Bu nedenle SONY’de bu kişileri düşünmüş olacak ki PS4 oyunlarının PC’de oynanmasını sağladı.

PS4’de ki oyunları PC de oynamanız için öncelikle bilgisayarınızın Windows destekli olması gerekmektedir. Zaten son zamanlardaki çoğu bilgisayarın Windows destekli olduğunu düşünürsek bu yönden kuşkumuz yok ardından bazı donanımlara sahip olması gerekir. İşte gerekli olan donanımlar.

1- Gerekli Cihazlar: İlk olarak tabii ki bir PS4 sahibi olmalısınız. Eğer yoksa arkadaşınızın ya da akrabanızın PS4’ü de olabilir. Bunun ardından PS4’ün 3.50 güncellemesine sahip olması gerekir. Eğer güncel değilse güncelleştirin. Sadece PS4 değil bilgisayarınızın da bazı niteliklere sahip olması gerekir. Windows 10 ve Windows 8.1 işletim sistemine, destekleyici bir USB portuna ve yüksek işlem hızına sahip olmalı. Eğer MAC ile oynamak isterseniz OS X Yosemite tarzı işletimler gerekir. Ayrıca Dualshock konrolörü ve USB bağlantı kablonuzun olması lazım.

2- Gerekli Ayarlar: PS 4 oyunlarını bilgisayarınızda oynamak için gerekli olan cihazları elde ettiniz. Bilgisayarınızın daha iyi bir düzeye ulaşmasını sağladınız. İşte bundan sonra da belli başlı ayarlamalar yapmanız gerekir. İşte size PS 4 oyunlarını PC’de oynamanız için gerekli ayarlar.

  • İlk olarak PS4 Remote Play uygulamasını bilgisayarınıza indirmelisiniz.
  • Kurulum tamamlandıktan sonra uygulamayı açıp Ayarlar – Playstation Network/ Hesap Ayarları- Birincil PS4’ü ayarla seçeneğine tıklayın.
  • Ardından bilgisayarınızın ayarlardan “Remote Play” i aktif edin.
  • Remote Play sayesinde PSN hesabına PS4 gibi giriş yapın, düzgün bağlantı kurulduğu an da PS4 menüsü bilgisayarda görülecektir.
  • Tüm bu işlemlerden sonra PS4 oyununu bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

Bunun dışında Sony’nin getirdiği bir yenilik olan Playstation Now’u da kullanabilirsiniz. Playtation Now bulut depolama hizmeti sunmaktadır. Bunu bilgisayarınıza bağlayarak kolay bir şekilde PS4 Oyunlarını PC’de Oynama şansına sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap
Giriş Yap