TikTok görüntülerinden para kazanmanın önü açılıyor

 TikTok görüntülerinden para kazanmanın önü açılıyor
Okunuyor TikTok görüntülerinden para kazanmanın önü açılıyor

Bilgi kaynakları, TikTok’un üreticilerin makul bir görüntünün izlenebilmesi için 1 ABD Doları (veya kendi seçtikleri bir öteki fiyat) talep etmesine müsaade verecek bir ödeme duvarı özelliği geliştirdiğini argüman ediyor. Sistemin tam olarak nasıl çalışacağı net olmasa da, bu, influencer’ların en tanınan kliplerinden direkt kar elde etmelerine yardımcı olacak.

TikTok, Engadget’e yaptığı açıklamada “hizmetini yaratıcılar için ‘değerli ve ödüllendirici’ hale getirmek için yeni yollar bulmaya ‘kararlı’ olduğunu” söyledi. Ödeme duvarının ne vakit kullanıma sunulacağı aşikâr değil, lakin yenilenecek İçerik Oluşturucu Fonu mart ayında başlayabilir. Şirketin Brezilya ve Fransa’da yeni finansman sistemini test ettiği bildiriliyor.

TikTok görüntülerinden para kazanmanın önü açılıyor

Pandemi sırasında TikTok Amerikan kullanıcı tabanı süratle artarken, bu kitle 2022’de sakinliğe uğradı. Ödeme duvarları ve yeni bir İçerik Oluşturucu Fonu, toplumsal medya yıldızlarının hit görüntülerin Instagram yahut Snapchat yerine TikTok’ta yayınlamasını sağlayabilir. Firmanın zati reklam gelirini paylaşan YouTube’unkine emsal bir programı var, lakin bu sadece sonlu sayıda üst seviye kullanıcı tarafından kullanılabiliyor.

ABD’de federal ve eyalet siyasetçileri TikTok’u Çin hükümetinin uygulamayı casusluk ve propaganda için kullanabileceği tasaları nedeniyle, en azından, hükümet aygıtlarında yasaklamak için bir müddettir bastırıyor. Şirket uzun müddettir bu suçlamaları reddediyor ve CEO’su mart ayında Meclis komitesi önünde tabir vermeye hazırlanıyor. Lakin şirket yetkilileri ikna edemezse, ABD’ye yönelik bütün büyüme stratejileri süratle çökebilir.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap