Elon Musk çıldırmış olmalı: Rozet vermek için aylık 1.000 dolar isteyecek!

 Elon Musk çıldırmış olmalı: Rozet vermek için aylık 1.000 dolar isteyecek!
Okunuyor Elon Musk çıldırmış olmalı: Rozet vermek için aylık 1.000 dolar isteyecek!

Twitter, hala sosyal medya dünyasının en kıymetli isimlerinden biri. Hala dememizin sebebi ise, bu platformun Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra daha çok sansasyonel haberlerle gündeme gelmesi ve kendi ana konusundan bir oldukça uzaklaşması.

Elon Musk öncesi devirde genelde yeni özellikler, çarpıcı yenilikler ile gündeme gelen Mavi Kuş, şimdilerde ise işten çıkarmalar, bir türlü tamamlanamayan fiyatlı abonelikler, bir görünüp bir kaybolan mavi tikler ile isminden bahsettiriyor. Lakin ortaya atılan son tez, Elon Musk’ın tüm bu hareketlerinin ardında sadece daha fazla para kazanma isteğinin yattığını açıkça gözler önüne seriyor.

Elon Musk çıldırmış olmalı: Rozet vermek için aylık 1.000 dolar isteyecek!

Bir toplumsal medya fenomeni tarafından ortaya atılan ve şimdi Elon Musk tarafından da yalanlanmayan habere nazaran, Twitter bundan sonra “altın rozet” ya da öbür bir ismiyle “sarı tik” almak isteyen işletmelerden aylık 1.000 dolar üzere son derece yüksek bir fiyat talep edecek. Ayrıca bu işletmeye bağlı her yeni firma için de tekrar aylık ekstra 50 dolar daha ödeme yapılması gerekecek.

Sarı tik ya da öbür ismiyle altın rozet, işletmeler tarafından alınan ve o hesabın şirketlerin resmi hesabı olduğunu gösteren bir rozet çeşidi. Elon Musk öncesi periyotta tıpkı başka bütün mavi tikler üzere yalnızca yasal prosedürlerin tamamlanmasıyla birlikte alınan bu doğrulanmış hesap rozetinin artık aylık 1.000 dolar karşılığında verileceği savı, işletmelerin canını ziyadesiyle sıkacaktır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap