Windows 11’in yeni tasarım Evrak Gezgini kendini gösterdi

 Windows 11’in yeni tasarım Evrak Gezgini kendini gösterdi
Okunuyor Windows 11’in yeni tasarım Evrak Gezgini kendini gösterdi

Teknoloji dünyasının her köşesinde büyük bir rekabet kıssası gizlidir. Kimi şirketler akıllı telefon dünyasının en büyüğü olmak için uğraşırlarken, bazıları içinse amaç kablosuz kulaklık bölümü ya da bilgisayar alemidir. Tabi ki her bölümde öne çıkan hatta ziyadesiyle öne çıkan isimler var. Lakin bunların çok çok azında denetimin büsbütün bir şirkette olduğunu söyleyebiliriz. İşte işletim sistemi dünyası bu mevzuya verilebilecek en hoş örnek.

Apple aygıtları dışında neredeyse geri kalan bilgisayarların tamamına hakim olan Windows işletim sistemi, bu muvaffakiyetini sürdürebilmek için mümkün olduğunca yeni özellikler sunmaya ve kendisini tasarım manasında da geliştirmeye devam ediyor. Microsoft tarafından Windows 11 için düşünülen en son yenilik ise, daha çağdaş bir dizayna sahip evrak gezgini geliştirmek.

Windows 11’in yeni tasarım Belge Gezgini kendini gösterdi

Aslında Microsoft’un uzun bir müddettir evrak gezgini için çok kıymetli planlarının olduğunu biliyoruz. Bu sisteme sekme yapısını entegre etmek de bu değerli planların en başında gelen iş. Fakat ortaya çıkan yeni bir görsel yakın vakitte güncellenmesi beklenen evrak gezgeni klasörünün nasıl görüneceğini de gözler önüne sermiş oldu.

Yılın ikinci yarısında servis edilmesi beklenen güncellemenin içerisinde yer alacak olan bu tasarım atılımı sayesinde, evrak gezginin daha çağdaş sınırlara sahip olacağı görülüyorken, sekmeli yapı, klasörlerin farklı seçeneklerle listelenebilmesi, görsellerin daha büyük ön izlemelerle görülebilmesi üzere pek çok ekstra özelliğe sahip olacağını da belirtelim.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap