Meta, Instagram’a Telegram gibisi ‘kanallar’ getiriyor

 Meta, Instagram’a Telegram gibisi ‘kanallar’ getiriyor
Okunuyor Meta, Instagram’a Telegram gibisi ‘kanallar’ getiriyor

Şirket, özelliği bir küme içerik oluşturucuyla test ediyor ve Telegram gibisi fonksiyonelliği Facebook ve Messenger’a da getirmeyi planlıyor.

Yayın kanalları, Telegram’daki kanallara çok benzeri formda, içerik oluşturucuların güncellemelerini takipçilerinin gelen kutularında yayınlamasına imkan sağlıyor. Kanallara katılanlar iletilere reaksiyon verebiliyor ve anketlerde oy kullanabiliyor lakin direkt sohbete katılamıyor. Örneğin, Mark Zuckerberg, “Meta Kanalı”nda, bu alanı “Meta’da inşa edilen tüm eserler ve teknolojilerle ilgili haberleri ve güncellemeleri paylaşmak” için kullanacağını paylaştı. İçerik oluşturucular burada metin güncellemelerine ek olarak ses klipleri, fotoğraflar ve öteki içerikleri de paylaşabiliyor.

Meta, Instagram’a Telegram gibisi ‘kanallar’ getiriyor

Şimdilik, sırf Zuckerberg ve yaklaşık bir kaç öbür içerik oluşturucunun bu özelliğe erişimi var üzere görünüyor. Birinci küme, snowboardcu Chloe Kim, Jiu-Jitsu dövüşçüsü Mackenzie Dern ve göğüs hesabı Tank Sinatra’dan oluşuyor. Şirket, özelliği kullanmakla ilgilenen öbür bireylerin erken erişim için kıymetlendirilmek üzere kaydolabileceğini söylüyor.

Meta, kanalları bir “test” olarak tanımlasa da, şirket bu özelliğe epeyce fazla yatırım yapıyor üzere görünüyor. Sohbete öteki bir içerik oluşturucu ekleme ve ANCAK yürütme kabiliyeti de dahil olmak üzere ek özellikler üzerinde çalışılıyor. Meta ayrıyeten Facebook ve Messenger’daki kanalları da “önümüzdeki aylarda” test etmeye başlamayı planlıyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap